Witchcraft Hakkında Sorularınız /marguerite/

Witchcrafta dair herşey

Yetkili: 3. Süper Moderatör, 2. Co-Admin, 6. VIP, b. Parapsikoloji MOD

Witchcraft Hakkında Sorularınız /marguerite/

İleti marguerite » 24 Nisan 2010 16:07

Her gün sitedeki arkadaşlardan mutlaka öm alıyorum. ÖM atamayan arkadaşlar da e-posta ulaşıyorlar. Hepinize e-posta yoluyla karşılık vermem gerçekten çok zor oluyor arkadaşlar. Eğer bir sorunuz, fikriniz, sorununuz ve tavsiye ihtiyacınız varsa buradan bana ulaşabilirsiniz ve ben de buradan cevaplayabilirim. Size özel büyü uygulamalarını buradan size ulaştırabilirim.
Kısacası bu başlığı açmamın sebepleri;
1- E-postalarla uğraşmadan kolayca iletişim kurabilmek.
2- Sorusu, sorunu olan ve bu konuda ne yapacağını bilmeyen arkadaşlara yardım edebilmek.
3- Kişisel uygulamalar ypabilmek.
4- Fikirleri paylaşabilmek ve birlikte birşeyler üretebilmek.

Umarım bir faydası olur. Teşekkürler şimdiden.

Not: Beni kibir vb ithamlarla suçlayacak arkadaşlara şimdiden söylüyorum ki ben bu başlığı açmadan önce yönetimle iletişime geçip onay aldım. O sebeple lütfen hiç başlamayalım böyle bir tartışmaya =)
Kullanıcı avatarı
marguerite
Müptela
Müptela

Re: Witchcraft Hakkında Sorularınız /marguerite/

İleti Brian » 24 Nisan 2010 17:59

Ya ben biraz büyü paylaşımı rica edicektim ama :D
Kullanıcı avatarı
Brian
İlgili
İlgili

İleti donkisot14 » 24 Nisan 2010 22:32

acaba büyü konusunda yardımcı olabilrimisiniz bana ? ben yapamıyomda ...
Kullanıcı avatarı
donkisot14
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti MorDeniz » 24 Nisan 2010 22:46

Allah sabır versin ^^
Kullanıcı avatarı
MorDeniz
-Yasaklandı-
-Yasaklandı-

İleti labradorite » 24 Nisan 2010 22:46

Arkadaşlar Marguerite adına konuşmuş olmayayım ama böyle söylerseniz nasıl bir yardım görebilirsiniz ki?

Brian yazdı:Ya ben biraz büyü paylaşımı rica edicektim ama :D

Ne büyüsü mesela? "100 gr büyü alabilir miyim?" dercesine...

donkisot14 yazdı:acaba büyü konusunda yardımcı olabilrimisiniz bana ? ben yapamıyomda ...

"Yapamıyom" demekle oldu mu şimdi? Nasıl yapamıyorsunuz? Neyi yapamadınız? Nasıl bir yardım istiyorsunuz?

Hayır büyü yapabiliyorlar diye müneccim değiller ya bu insanlar. Yardım talep ederken biraz durumunuzu izah etseniz, isteklerinizi açıklasanız?
En son labradorite tarafından, 25 Nisan 2010 11:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
labradorite
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili

İleti tacje » 25 Nisan 2010 09:55

Güzel olmuş bu konu =) Evet arkadaşlar Labroadrite'ye katılıyorum, sorularınız daha mantıklı ve ciddi olsun lütfen konu sapmasın.
Kullanıcı avatarı
tacje
Editor
Editor

İleti kaanxkral » 25 Nisan 2010 12:06

Büyü yapmadan önce bir egzersiz veya yapmamız gereken başka bir şey var mı yoksa hemen büyüye geçelim mi?
Kullanıcı avatarı
kaanxkral
Yakından İlgili
Yakından İlgili

İleti marguerite » 25 Nisan 2010 14:17

kaanxkral yazdı:Büyü yapmadan önce bir egzersiz veya yapmamız gereken başka bir şey var mı yoksa hemen büyüye geçelim mi?

Büyüler daima elemental denge ister. Tabii ki ruhsal denge de. Öncelikle sakin olmalısınız. Başlarda bunun için meditasyon öneriyorum. Herhangi bir geleneğe bağlı meditasyon olmak zorunda değil. Yani ille de yoga yapın demiyorum.

Örnek meditasyon:

Meditasyona başlamadan önce tüm ihtiyaçlarınızı giderin. Aç olmamalısınız örneğin. Tıka basa tok da. Bu metabolizmanızı rahatsız edecek birşey olur. Tuvalet ihtiyacınızı da gidermelisiniz. Meditasyonun orta yerinde sıkışmanızı istemezsiniz herhalde.
Bir yere oturun. Mumlarınızı, tütsülerinizi yakın. ( Açık mavi ve siyah mumları bir arada kullanmanızı, Tütsü olarak da sandal ağacı ve böğürtlen tütsülerini tavsiye ederim. ) Mumların ortasına oturun sırtınızı dik tutun ve nefes alıştırmalarınıza başlayın. Zihninizi temizleyin. Hiçbirşey düşünmemeye çalışın. Bunun en kolay yolu nefesinize odaklanmaktır. Zihninizi tamamen boşalttıktan ve kendi varoluşunuzdan başka birşey düşünmemeye başladıktan sonra ise yapacağınız uygulamaya odaklanın.
Dikkat: SEBEPLERİNE DEMİYORUM! Yapacağınız uygulamaya. Yani; adımm adım neler yapacağınıza.

Not:
Bunun için uygulamanızı tamamen ezberlemeniz gerektiğine ve kullanacağınız her malzemenin neden kullanıldığını öğrenmeniz gerektiğine inanıyorum. Sözler dahil herşeyi biliyor olmalısınız çünkü; bir yerden okumaya çalışmak (üstelik mum ışığında) bütün dikkatinizi dağıtacaktır. Ayrıca neyi neden yaptığınızı bildiğiniz bir uygulama daha iyi sonuç verecektir. Tabii bu son kısım benim kanaatim.

@Mordeniz : Eh... Garip bir ifade biçimi olmuş fakat teşekkürler. =)
@labradorite ve tacje : Çok teşekkürler size de =) Yardımlarınızı bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
marguerite
Müptela
Müptela

İleti dynet » 25 Nisan 2010 15:08

Elemental denge hakkında biraz bahsedebilir misin Margu?

-o-
Bu arada konu hakkında; şimdiden kolay gelsin.: ) Güzel bir konu olacak.-en azından- inanırsak olur.
Kullanıcı avatarı
dynet
Müptela
Müptela

İleti kaanxkral » 25 Nisan 2010 15:40

Bigi için teşekkürler :melek:
Kullanıcı avatarı
kaanxkral
Yakından İlgili
Yakından İlgili

İleti labradorite » 25 Nisan 2010 15:50

Belki çok absürd gelecek, büyü konusunda pek bir bilgim yok, cehaletimi bağışlayın. Büyü elbette malzemelerin karıştırılıp doğru sözlerin söylenmesinden ibaret bir şey değil. Yani bir robot malzemeleri karıştırıp sözleri söylese o büyü tutmaz. Bunlardan fazlası olduğu konusu bana çok aşikar gelse de o "fazlası"nın ne olduğunu bilmiyorum. Nasıl ben Reiki uygularken sadece ellerimi koyup beklemiyorsam büyü yapan kişi de bir şeyler daha yapıyor olmalı. Bu "dahası"nın ne olduğunu açıklayabilir misiniz?
Konsantrasyon ne üzerine oluyor? Bir de son olarak büyü psişe ile mi çalışıyor yoksa akaşa ile mi? (Terimlere yabancı olan arkadaşlar için şöyle sorayım; kendi tesirinizle mi büyü yapıyorsunuz yoksa evrende var olan belli bir enerjiyi mi yönlendiriyorsunuz?)
Karma karışık sordum, idare edin... =)
Kullanıcı avatarı
labradorite
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili

İleti marguerite » 25 Nisan 2010 15:51

dynet yazdı:Elemental denge hakkında biraz bahsedebilir misin Margu?

-o-
Bu arada konu hakkında; şimdiden kolay gelsin.: ) Güzel bir konu olacak.-en azından- inanırsak olur.

Bildiğimiz üzere dört ana element vardır. Toprak - Hava - Ateş - Su İnsan vücudunda da, doğada olduğu günü bu dört element hakimdir. Herhangi bir çalışma yaptığınızda, (büyüsel ya da meditasyonal) bu elementlerle hareket edersiniz. Herkesin kendine özgü bir elemental dengesi olduğuna inanıyorum. Örneğin bende Su ve Hava baskın. Tabii ki bu Ateş ve Toprak'ın bende hiç etkisi olmadığı vb anlamlara gelmiyor. Kişisel elemental denge, sizin vücudunuzda ve varlığınızdaki elementlerin birbirleri arasındaki uyumudur.

Bir de doğanın elemental dengesi var. Doğada bulunan dört elementin birbirleri arasındaki uyum da doğanın elemental dengesidir.

(Tabii ki siz de doğanın bir parçasısınız bu açıklamaları ayrı yapıyor olmam bunun aksi bir izlenim vermesin size)

Elemental dengenin bozulmasına gelirsek. Herhangi bir uygulama sırasında, dört elementi kullanacağınızdan aralarındaki dengenin kaybolmamasına dikkat etmelisiniz. Asha'man'in de daha önceden belirttiği gibi; yeni başlayan arkadaşlarımızın çoğu buna dikkat etmiyorlar. Sonunda kendi "elemental dengelerini" bozmak durumunda kalıyorlar. Evet her uygulamada bu dengelerle oynar, ve aralarındaki uyumu bozarsınız. Fakat bu durumu gerek uygulama sırasında, gerekse uygulama sonrasında düzeltmek yine sizin elinizde.

Örneğin bir wiccan, büyü için doğadan birşey aldığında, büyü sorası onu daima geri iade eder. Bu doğadaki denge için yapılan bir eylemdir. Aynı şeyi kendiniz için de yapmak, elemental dengenizin bozulmamasını sağlayacaktır.

Bir pentacle'da dört element ve bir de beyazla sembolize edilen "ruh" bulunur. Dört elementin birbirleri arasındaki denge ruhu, ruhun kendi dengesi elementleri daima etkiler. Bu sebeple de elemental denge, ruhun kendi içindeki dengesi ve tabii ki elementlerle ruh arasındaki uyum çok önemlidir.
Kullanıcı avatarı
marguerite
Müptela
Müptela

İleti marguerite » 25 Nisan 2010 16:01

labradorite yazdı:Belki çok absürd gelecek, büyü konusunda pek bir bilgim yok, cehaletimi bağışlayın. Büyü elbette malzemelerin karıştırılıp doğru sözlerin söylenmesinden ibaret bir şey değil. Yani bir robot malzemeleri karıştırıp sözleri söylese o büyü tutmaz. Bunlardan fazlası olduğu konusu bana çok aşikar gelse de o "fazlası"nın ne olduğunu bilmiyorum. Nasıl ben Reiki uygularken sadece ellerimi koyup beklemiyorsam büyü yapan kişi de bir şeyler daha yapıyor olmalı. Bu "dahası"nın ne olduğunu açıklayabilir misiniz?
Konsantrasyon ne üzerine oluyor? Bir de son olarak büyü psişe ile mi çalışıyor yoksa akaşa ile mi? (Terimlere yabancı olan arkadaşlar için şöyle sorayım; kendi tesirinizle mi büyü yapıyorsunuz yoksa evrende var olan belli bir enerjiyi mi yönlendiriyorsunuz?)
Karma karışık sordum, idare edin... =)

Her insanın olduğu gibi, her bitkinin, taşın, hayvanın ve rengin de bir enerjisi olduğuna inanıyorum. Bu enerjileri bir araya getirdiğinizde gerekli etkiyi yaratabilecek oluşumu da sağlamış oluyorsunuz. Bundan sonrası size kalıyor.
Genel olarak sözlerin kullanılma sebebi, evrensel enerjiden istenecek eylemin üzerine daha iyi yoğunlaşabilmek ve eylemin istendiği mevkiiye daha iyi ulaşabilmek içindir.
Konsantrasyon ise genelde istenen eylem üzerine oluyor. Kendi enerjinizi de, evrensel enerjiyi de kullanıyorsunuz. Zaten kullandığınız malzemeler yapılan büyünün evrensel kısmını temsil ediyor. Sonrasında mutlaka kendi enerjinizi de kullanmak zorundasınız.

Açıklayıcı olabildim mi bilmiyorum. Olmadıysa tekrar cevaplandırabilirim.

(Bu konuda örnek olarak gösterebileceğim bir aşk büyüm vardı fakat karanlık odaya taşınmış sanırım bulamıyorum)
Kullanıcı avatarı
marguerite
Müptela
Müptela

İleti labradorite » 25 Nisan 2010 16:19

Sözlerin öneminden şüphem yok, Reiki'de yer alan semboller de aynı prensiple çalışıyorlar. Sorumun cevabını aldım. "Mutlaka kendi enerjinizi de kullanmak zorundasınız" demişsiniz. Bu durumda Chi ile mi çalışılıyor yoksa zihinsel ya da ruhsal enerji ile mi? Bunun biraz şaibeli bir soru olabileceğinin farkındayım, bu üçlüyü birbirinden ayırmak benim de zorlandığım bir konu.

Elemental dengeden bahsetmişken kişi kendi elemental dengesini mi yoksa büyünün elemental dengesini mi kurmalı? Yani mesela bende su ve hava baskın. Bu durumda kendi dengemi kurmak için rituelde ateş ve toprak üzerine mi yoğunlaşmam gerekir? Yoksa büyüde denge kurmak amacıyle dört elementin de eşit kullanılmasına özen göstermekten mi ibaret?
Kullanıcı avatarı
labradorite
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili

İleti marguerite » 25 Nisan 2010 16:37

labradorite yazdı:Sözlerin öneminden şüphem yok, Reiki'de yer alan semboller de aynı prensiple çalışıyorlar. Sorumun cevabını aldım. "Mutlaka kendi enerjinizi de kullanmak zorundasınız" demişsiniz. Bu durumda Chi ile mi çalışılıyor yoksa zihinsel ya da ruhsal enerji ile mi? Bunun biraz şaibeli bir soru olabileceğinin farkındayım, bu üçlüyü birbirinden ayırmak benim de zorlandığım bir konu.

Elemental dengeden bahsetmişken kişi kendi elemental dengesini mi yoksa büyünün elemental dengesini mi kurmalı? Yani mesela bende su ve hava baskın. Bu durumda kendi dengemi kurmak için rituelde ateş ve toprak üzerine mi yoğunlaşmam gerekir? Yoksa büyüde denge kurmak amacıyle dört elementin de eşit kullanılmasına özen göstermekten mi ibaret?

Ruhsal enerji diyebilirim... Benim kullandığım o oluyor genelde. Fakat ruhun zihni etkilediği de bir gerçektir. Zihinden gelen eylemlerin ruha zarar verebileceği, ya da yüceltebileceğini de kabul etmemiz gerekir. Chi hakkında pek bilgim yok. Bunun açıklamasını da sizden bekliyorum açıkçası =) Anlayabileceğim şekilde anlatırsınız bana. =)

Yeni başlayan birinin yapması gereken kendi elemental dengesini işin içine katmadan yalnızca imajine ile başarmaya çalışmasıdır. Sonraki evrelerde kendi enerjisini de içine katabilir. Büyünün elemental dengesini kurarak başlamak daha önemli aslında.
Örneğin bir aşk büyüsü yapıyorsunuz. Bu
Su ve Ateş kullanmalısınız demektir. Su duygusal ve sezgisel elementtir. Ateş ise başarı sağlamanıza yardımcı olması ve tutku için kullanılır. Eğer ki bu büyüyü yaparken Toprak ve Hava 'nın da dengesini oluşturmazsanız, uygulama sırasında denge kurulabilmesi için kişisel enerjinizden yararlanmanız gerekir ki, bu durumda da kendi dengenizi bozmuş olursunuz. Yaptığınız ritüel ne ile ilgiliyse onun üzerine yoğunlaşmanız gerekir. Mesela Toprak ve Ateş ile ilgili bir uygulama ise ve sizde Su ve Hava baskın ise bu durumda endişelenecek birşey yok. =) Tam tersi durumdaysa biraz daha dikkatli olmalı ve bu dengeyi, bitkiler, taşlar ve en önemlisi zamanlama ile dengeyi sağlamalısınız.
Kullanıcı avatarı
marguerite
Müptela
Müptela

İleti wizard » 25 Nisan 2010 16:59

margueriteciğim süpersin :D gerçekten çok faydalı bir konu olmuş ve verdiğin cevaplarda çok tatmin edici :D tebrik ederim canım :D [smilie=heart fill with love.gif]
Kullanıcı avatarı
wizard
Yönetici Yardımcısı
Yönetici Yardımcısı

İleti marguerite » 25 Nisan 2010 17:01

wizard yazdı:margueriteciğim süpersin :D gerçekten çok faydalı bir konu olmuş ve verdiğin cevaplarda çok tatmin edici :D tebrik ederim canım :D [smilie=heart fill with love.gif]

Teşekkürler wiz. umarım yardımcı olabiliyorumdur. Daima yardımlara açığım. =) <3
Kullanıcı avatarı
marguerite
Müptela
Müptela

İleti CircleOfHecate » 26 Nisan 2010 20:05

Merhaba,
Sanıyorum ki Wicca büyüleri ile de ilgileniyorsunuz. Wicca büyülerinde bedel önceden belirlenebilir mi, belirlenebilirse ne şekilde yapılır/yapılmalıdır?

Teşekkürler =)
Kullanıcı avatarı
CircleOfHecate
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kyLexy » 26 Nisan 2010 20:16

CircleOfHecate yazdı:Merhaba,
Sanıyorum ki Wicca büyüleri ile de ilgileniyorsunuz. Wicca büyülerinde bedel önceden belirlenebilir mi, belirlenebilirse ne şekilde yapılır/yapılmalıdır?

Teşekkürler =)

Burası marguerite'in bölümü ve umarım senin yorumuna açıklama getireceğim için bana darılmaz : ) . Bu konuda cok bilgili sayılmam lütfen yanlış birşey söylediysem beni düzeltin : ) . Değerli dostum CircleOfHecat Wicca büyülerinde bedeli önceden belirleme gibi birşey oldugunu sanmıyorum.Zaten Wiccada bedel ödenen büyüler iyilik için yapılan büyüler değildi sanırım. Unutmamak gerekir ki Wiccanlar şeytana inanmazlar.İyilik ve kötülügün insandan geldigini düşünürler.Bu nedenle bedel ödenen büyülerin iyi büyüler olduğunu sanmıyorum : )). Zaten üst düzey Wiccanlar bile bedelin ne olacağını kestiremezler ama bunu yönlendirebilirler ( ödenecek bedeli yönlendirebilirler). Dediğim gibi bedeli önceden belirlemek bence olanaksız...

Lütfen hatalı bir kavram kullandıysam düzeltiniz : ) .
kyLexy
-Yasaklandı-
-Yasaklandı-

İleti CircleOfHecate » 26 Nisan 2010 20:40

Bazı çekim büyüleri, aşk büyüleri bedel gerektirmekte. Her ne kadar bu tür büyüleri yapmayı düşünmesemde aklıma takılan bir konu olduğu için sormuştum.

Wiccanların şeytana inanmadığını çok iyi biliyorum çünkü bende Wiccanım =)

Kullanıcı avatarı
CircleOfHecate
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Witchcraft

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok