Sınavlarda başarının sırrı kuantum

Quantum Düşünce hakkında herşey

Yetkili: 3. Süper Moderatör, 2. Co-Admin, 6. VIP, e. Alternatif Tedaviler ve İnsan Psikolojisi MOD

Sınavlarda başarının sırrı kuantum

İleti YumaYuma » 20 Haziran 2010 20:16

Resim
Öğrencilerin sınavlarda başarılı olmasını engelleyen en önemli nedenlerden biri sınav korkusudur. Korku, kaygı gibi olumsuz duygular, öğrencilerin ders çalışmasını ve başarılarını etkiler. Kuantum öğrenci koçluğu ile sınavlarda kesin başarı nasıl elde edilir?

Kuantum öğrenci koçluğu ile sınavlarda kesin başarı nasıl elde edilir?

Başarılı olma teknikleriyle yeteri kadar donatılmamış öğrenciler, “anlatılan konuları anlamıyorum, sınavda heyecanlandım, bildiklerimi unuttum, ne yapsam aklımı veremiyorum, sınava girmekten korkuyorum” gibi bahaneler uydururlar. Bu bahaneler başarısız olma, küçük düşme, kendini değersiz hissetme gibi olumsuz duygulardan kaçınmak içindir.
Kuantum öğrenci koçluğundaki teknikler, yerinde ve doğru olarak kullanılırsa, öğrencilerin motivasyonu ve başarıya ulaşmaları sağlanır.
Öğrencilerin korku, kaygı gibi olumsuz duygular içinde olması, onların ders çalışmaya direnç göstermelerine sebep olur.

Sınav korkusunun nedenleri

Bu olumsuz ve zayıflatıcı inanç sisteminin iki farklı sebebi olabilir.

Birincisi yaşamış olduğu olumsuz deneyimler, ikincisi de geleceğin belirsizliğidir.

Öğrencinin kendini başarısız olarak tanımladığı deneyimler şimdiki çalışma disiplinini olumsuz olarak etkiler. Bu etkileme mutlaka değiştirilmeli ve yerine güçlendirici yeni inanç sistemi yerleştirilmelidir.

Öğrencinin gelecekte ne olmak istediği ve bunu niçin istediği ortaya çıkarılırsa, öğrenci çalışmaya motive olur ve sahip olduğu potansiyeli en üst düzeyde kullanır.

Her öğrenicinin kendine has hayatı algılama biçimi vardır. Bu da onun öğrenme tarzını derinden etkiler. Görerek öğrenen bir öğrenci, uygulama yaparak öğrenen, dokunsal olarak adlandırdığımız öğrenciden farklıdır. Doğru teknikleri bilmeyen ve gerektiği gibi kullanamayan öğrenciler, başarısız olarak suçlanmamalıdır. Başarısızlık bir kimlik değildir, bir eylemin sonucudur.

Yaşama güvenle bakan, istediklerini gerçekleştirebilen, mutlu, başarılı gençleri yetiştirmek bizim sorumluluğumuzdur. Öğrenciler boş yere çalışmamalı, geleceklerini kontrol altına almak için kuantum öğrenci tekniklerini bilmeli ve buna uygun yönlendirilmelidir.

Alıntı
Kullanıcı avatarı
YumaYuma
Müdavim Adayı
Müdavim Adayı

Re: Sınavlarda başarının sırrı kuantum

İleti nahid805974 » 10 Temmuz 2010 22:24

YumaYuma yazdı: Öğrenciler boş yere çalışmamalı, geleceklerini kontrol altına almak için kuantum öğrenci tekniklerini bilmeli ve buna uygun yönlendirilmelidir.

Alıntı

teşekkürler paylaşım için
kuantum öğrenci tekniklerini nereden bulabiliriz ?
Kullanıcı avatarı
nahid805974
İlgili
İlgili

İleti bitchcraft » 06 Aralık 2010 18:53

ya da internette kuantum tekniği araştırmak yerine oturup efendi gibi düzenlice ders çalışmak olabilir.
Kullanıcı avatarı
bitchcraft
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PeNa » 08 Temmuz 2011 22:24

bitchcraft yazdı:ya da internette kuantum tekniği araştırmak yerine oturup efendi gibi düzenlice ders çalışmak olabilir.

bi konsantre olunabilse olacakta... >-( :s
Kullanıcı avatarı
PeNa
İlgili
İlgili

İleti KBOWN » 30 Ocak 2012 16:52

Hey gidi günler :)
Kullanıcı avatarı
KBOWN
-Yasaklandı-
-Yasaklandı-

İleti kingflow34 » 30 Ocak 2012 18:50

ben sınavlardan 1 saat önce fln çalışıyorum ve hep geçiyorum.Çok çalışma mesele deil isteyerek 10 dakak çalış istemeden 10 saat çalışmadan daha iyi bence.
Kullanıcı avatarı
kingflow34
Müdavim Aday Adayı
Müdavim Aday Adayı

İleti gamzeben5 » 08 Temmuz 2015 08:58

Son dakika çalışmak bazı derslerde işe yarıyorda matematik falan son dakika asla olmaz bence
Kullanıcı avatarı
gamzeben5
İlgili
İlgili

Quantum Düşünce

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok