Tanrı Metafizik Dinler Peygamberler ve Ateizm

Diğer tedavi ve terapi yöntemleri

Yetkili: 3. Süper Moderatör, 2. Co-Admin, 6. VIP, e. Alternatif Tedaviler ve İnsan Psikolojisi MOD

Tanrı Metafizik Dinler Peygamberler ve Ateizm

İleti romeo12 » 06 Eylül 2014 22:09

Merhaba arkadaşlar,

Lafı uzatmadan doğrudan konuya girmek istiyorum.

Doğada şimdiye kadar kanıtlanmış 1 tane bile paranormal olay bulunmamaktadır.
Buna peygamber, ermiş vs. olarak bildiğiniz kişiler de dahildir.
Burada yaptıklarınız vaktinizi boşa harcamak ve kendinizi kandırmaktan öteye gitmez.
1000 yıl ömrünüz olsa ve tamamını meditasyonla geçirseniz yine olmaz, yine olmaz.

Çocukluğumuzdan beri cin, peri, melek, peygamber, tanrı gibi konularla büyütüldüğümüz için
bu gerçek olmadığını algılamakta zorlanıyoruz.

Yani Amerika'da doğan bir çocuk büyüyene kadar sürekli Hristiyanlığı öğrendiği için
ona göre doğru Hristiyanlık oluyor, biz Türkiye'de doğduğumuzdan beri Müslümanlıkla büyüdüğümüz için
bize göre doğru İslamiyet oluyor. Hindistanda doğan Hindu, Japoonya'da doğan Şintoist oluyor.

Ve işin dikkat etmeniz gereken tarafı:
Siz ne kadar kendi inançlarınızla ilgili şüphe duymuyorsanız, eminseniz,
diğer dinlere inananlarda kendi dinlerinden o kadar eminler.

Herkes haklı olabilir mi sizce? Siz de onlardan biri olabilirdiniz?
Belki şimdi İsraile lanet okuyorsunuz ya da Yunanlıları sevmeyenler olabilir içinizde
ama düşünsenize bi kaç yüz kilometre ötede doğsanız o sevmediğiniz insanlardan biri olacaktınız ve
onların savunduğu şeyleri savunacaktınız.

Bunların tamamı tesadüf arkadaşlar.

Not:
Ben bir ateistim arkadaşlar.
Bu konularda sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz.
Fikir alışverişine her zaman açığım.

Görüşmek üzere.
romeo12
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Tanrı Metafizik Dinler Peygamberler ve Ateizm

İleti AvhaddaKedhavhra » 07 Eylül 2014 15:16

Burada yaptıklarınız vaktinizi boşa harcamak ve kendinizi kandırmaktan öteye gitmez.
1000 yıl ömrünüz olsa ve tamamını meditasyonla geçirseniz yine olmaz, yine olmaz.

Tamamen yanlış. Parapsikolojideki birçok yetenek ve olay bilimsel araştırmalarla kanıtlandı ve medyaya sunuldu, özellikle parapsikolojinin bir bilim dalı olarak kabul edilmesinden sonra bu kanıtların sayısı katlandı.

Yani Amerika'da doğan bir çocuk büyüyene kadar sürekli Hristiyanlığı öğrendiği için
ona göre doğru Hristiyanlık oluyor, biz Türkiye'de doğduğumuzdan beri Müslümanlıkla büyüdüğümüz için
bize göre doğru İslamiyet oluyor. Hindistanda doğan Hindu, Japoonya'da doğan Şintoist oluyor.

Belki şimdi İsraile lanet okuyorsunuz ya da Yunanlıları sevmeyenler olabilir içinizde
ama düşünsenize bi kaç yüz kilometre ötede doğsanız o sevmediğiniz insanlardan biri olacaktınız ve

Bu kısıma katılıyorum. Din çok yüksek bir yüzdeyle nerede doğduğumuza bağlı oluyor. Tanrının size ''gerçeği ilham etmesi''yle flan hiçbir ilgisi yok yani.
Kullanıcı avatarı
AvhaddaKedhavhra
Müdavim Aday Adayı
Müdavim Aday Adayı

Konum: Sisler ve Gölgelerin arasında yürüyorum, Başlangıç ve Son'dan uzağım.

İleti Dreamteam » 07 Eylül 2014 16:08

Doğada şimdiye kadar kanıtlanış paranormal olay yok mu ? Hıh önce forumu okumayı aklından geçirdin mi ?Paranormal olaylar bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.Ve bir diğer konuya gelirsek kimsenin kendini kandırdığı yok.Ateistsin inancına saygı duyarım;bu hayatta nasıl yaşayacağına ve neye inanacağına sen karar verirsin.Ama tabii bu saygı senin benim inancıma duyduğun saygı kadardır.Ayrıca 1000 yıl meditasyonla geçirseniz falan türünden şeyler yazmışsınız.Bilindiği üzere Kuantum fiziği var.Ve bu bilimsel olarak formüllerle kanıtlanmış bir şey lütfen biraz daha bilgilenip burda atıp tutalım.Bir diğer konu evet Hristiyan olarak doğanlar Hristiyanlığı benimser.Müslüman olarak doğanlar Müslümanlığı ya da Yahudiler Yahudiliği... Bu zaten gözle görülebilir bir şey fakat siz ne kadar eminseniz onlar da o kadar emin demişsin hayır ben buna inanmıyorum.Tarafsız olmak için söylüyorum birkaç dinden de örnek vercem.Amerika da Hristiyan olup sonra Müslüman,Yahudi ya da Ateist olan çok fazla insan var.Aynı şekilde Türkiye de Müslüman olup sonra Hristiyan,Yahudi ya da Ateist olan çok fazla insan var ; dediğim gibi nasıl yaşayacağına ve neye inanacağına sen karar verirsin.Ve her dinde görüldüğü üzere başka dinlere geçen insanlar var.Bu da demek oluyor ki her dinde din ile ilgili şüphe ya da emin olamama durumu var.
Kullanıcı avatarı
Dreamteam
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili

İleti sananne » 07 Eylül 2014 16:14

romeo12 yazdı:Not:
Ben bir ateistim arkadaşlar.
Bu konularda sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz.
Fikir alışverişine her zaman açığım.

Görüşmek üzere.

Anlamadım ne soracak ki insanlar.İbadetlerini veya kurallarını falan mı ?

romeo12 yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Lafı uzatmadan doğrudan konuya girmek istiyorum.

Çocukluğumuzdan beri cin, peri, melek, peygamber, tanrı gibi konularla büyütüldüğümüz için
bu gerçek olmadığını algılamakta zorlanıyoruz.

Evet bizi aydınlattın çok çok teşekkürler.Sen olmasan ahmakça bir düzen içinde kaybolup gidecektik. :(
Kullanıcı avatarı
sananne
İlgili
İlgili

İleti Telekinetix » 07 Eylül 2014 16:48

Tamamen yanlış. Parapsikolojideki birçok yetenek ve olay bilimsel araştırmalarla kanıtlandı ve medyaya sunuldu, özellikle parapsikolojinin bir bilim dalı olarak kabul edilmesinden sonra bu kanıtların sayısı katlandı.

AvhaddaKedhavhra haklı, dediği doğru fakat bilim bu tür konulara karşı zaten hep ön yargılı olduğu için parapsikoloji söz de bilim olarak görülüyor.

Düşünceler saygı çerçevesini aşmadığı müddetçe her düşünceye saygım var.

Ben inanan biriyim ve inanmama yetecek kadar bir şeyler yaşamışlığım var. Umarım bir gün sende inanmanı sağlayacak bir şeyler yaşarsın.

Ayrıca sadece bir tavsiye...

Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir.
(Konfüçyüs)
Kullanıcı avatarı
Telekinetix
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili

İleti DreamBells » 08 Eylül 2014 11:23

bu kısıma katılıyorum.. benim anlamadığım islamiyete göre diğer dinlere mensup insanlar cennete giremiyeceklermiş. ee ama hristiyan olarak doğan bi çocuğun suçu nedir? yıllarca kendi dinini yaşıyor kendi dinlerinden eminler. neden islamiyete geçmek istesinlerki.. kendi inancına ihanet ettiği için cehenneme gideceğini düşünür..
Kullanıcı avatarı
DreamBells
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti rainforesT » 08 Eylül 2014 14:20

Benim fikrim;

Hristiyan bir ülkede sorgulamadan Hristiyan olacaksan gerçek iman eden biri değilsin.
Yahudi bir ülkede sorgulamadan Yahudi olacaksan gerçek bir iman eden değilsin.
Müslüman bir ülkede Müslüman kimliğiyle yaşasan bile sorgulamadan gerçek Müslüman değilsin.

Allah'ın "Oku" dediği kitaba okumadan inanıp sonra Allah ahirette "Okumadığın ve fikrince bir delil olmadan inanan biri mi sandın kendini?" derse (Allah'a söz isnad etmiyorum ama bu cümleyi destekleyen nice ayet var.) Bir de gerçekten araştırıp sorgulayarak gerçek Müslümanlığı bulduğum için kendi dinimde kuşkum yok. Bir de öznel hadiseler durumlar yaşadım, kendimce sebeplerim de var.

Barış üzerinize olsun...
Kullanıcı avatarı
rainforesT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RockSet » 09 Eylül 2014 23:47

sananne yazdı:
RockSet yazdı:
rainforesT yazdı:Benim fikrim;

Hristiyan bir ülkede sorgulamadan Hristiyan olacaksan gerçek iman eden biri değilsin.
Yahudi bir ülkede sorgulamadan Yahudi olacaksan gerçek bir iman eden değilsin.
Müslüman bir ülkede Müslüman kimliğiyle yaşasan bile sorgulamadan gerçek Müslüman değilsin.

Allah'ın "Oku" dediği kitaba okumadan inanıp sonra Allah ahirette "Okumadığın ve fikrince bir delil olmadan inanan biri mi sandın kendini?" derse (Allah'a söz isnad etmiyorum ama bu cümleyi destekleyen nice ayet var.) Bir de gerçekten araştırıp sorgulayarak gerçek Müslümanlığı bulduğum için kendi dinimde kuşkum yok. Bir de öznel hadiseler durumlar yaşadım, kendimce sebeplerim de var.

Barış üzerinize olsun...

Sen kuranı okuduğunu mu iddia ediyorsun :D

Tartışma ortamı oluşturmak yasak arkadaşım.

Bu bir tartışma başlatma çabası değil, o ayetleri kabul edebilecek bir kişiye benzemiyorsun.
Kullanıcı avatarı
RockSet
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili

İleti romeo12 » 10 Eylül 2014 00:25

AvhaddaKedhavhra yazdı:

Bilimsel araştırmalarla kanıtlandı dediğiniz olaylar için bilimsel kaynak belirtir misiniz?
romeo12
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti romeo12 » 10 Eylül 2014 00:35

Dreamteam yazdı:Doğada şimdiye kadar kanıtlanış paranormal olay yok mu ? Hıh önce forumu okumayı aklından geçirdin mi ?Paranormal olaylar bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.Ve bir diğer konuya gelirsek kimsenin kendini kandırdığı yok.Ateistsin inancına saygı duyarım;bu hayatta nasıl yaşayacağına ve neye inanacağına sen karar verirsin.Ama tabii bu saygı senin benim inancıma duyduğun saygı kadardır.Ayrıca 1000 yıl meditasyonla geçirseniz falan türünden şeyler yazmışsınız.Bilindiği üzere Kuantum fiziği var.Ve bu bilimsel olarak formüllerle kanıtlanmış bir şey lütfen biraz daha bilgilenip burda atıp tutalım.Bir diğer konu evet Hristiyan olarak doğanlar Hristiyanlığı benimser.Müslüman olarak doğanlar Müslümanlığı ya da Yahudiler Yahudiliği... Bu zaten gözle görülebilir bir şey fakat siz ne kadar eminseniz onlar da o kadar emin demişsin hayır ben buna inanmıyorum.Tarafsız olmak için söylüyorum birkaç dinden de örnek vercem.Amerika da Hristiyan olup sonra Müslüman,Yahudi ya da Ateist olan çok fazla insan var.Aynı şekilde Türkiye de Müslüman olup sonra Hristiyan,Yahudi ya da Ateist olan çok fazla insan var ; dediğim gibi nasıl yaşayacağına ve neye inanacağına sen karar verirsin.Ve her dinde görüldüğü üzere başka dinlere geçen insanlar var.Bu da demek oluyor ki her dinde din ile ilgili şüphe ya da emin olamama durumu var.

Bu bahsettiğiniz bilimsel kanıtlar için kaynak belirtir misiniz?

Ateistin inancına saygılı olmak demişsin, ateizme ya da ateiste saygılı olabilirsiniz ama "ateistin inancı" diye bir şey söz konusu olamaz. Ateizm inanç değildir.

Emin olma konusunu yanlış anladığınızı düşünüyorum. Ben zaten Müslüman iken ateist olmuş biri olarak sizce bahsettiğim şey kimsenin fikrinin değişmemesi olabilir mi?
İnancından şüphe duymayan bir Müslüman nasıl ki eminse aynı şekilde bir Hristiyan'da ya da herhangi bir dine inanan kimse de o kadar emin. Bunda bir gariplik yok mu sizce?
romeo12
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti romeo12 » 10 Eylül 2014 00:39

Telekinetix yazdı:

AvhaddaKedhavhra haklı, dediği doğru fakat bilim bu tür konulara karşı zaten hep ön yargılı olduğu için parapsikoloji söz de bilim olarak görülüyor.

Düşünceler saygı çerçevesini aşmadığı müddetçe her düşünceye saygım var.

Ben inanan biriyim ve inanmama yetecek kadar bir şeyler yaşamışlığım var. Umarım bir gün sende inanmanı sağlayacak bir şeyler yaşarsın.

Ayrıca sadece bir tavsiye...

Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir.
(Konfüçyüs)

Bu durum inanmasına yetecek kadar olaylar yaşamayan kişiler için haksızlık değil mi?
Yaşadığınız olaylardan sonra bir tanrının varlığına inandığınıza göre hangi dine inanmanız gerektiğini neye göre seçtiniz?
romeo12
Yeni Üye
Yeni Üye

Diğer

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok