Uzayda Başka Canlı Varlıklar Olduğuna İnanıyor musunuz?

UFOlar ve Dünya Dışı Yaşama dair herşey

Yetkili: 3. Süper Moderatör, 2. Co-Admin, 6. VIP, b. Parapsikoloji MOD

Uzayda Başka Canlı Varlıklar Olduğuna İnanıyor musunuz?

İleti murat06s » 19 Kasım 2014 19:25

Merhaba arkadaşlar. Bu konuda biraz tartışmak istedim. Lütfen okuyan herkes kendi görüşlerini yazabilir mi? Uzayda başka canlı, başka varlıklar olabilir mi? Hemen oksijen olmadığı için hayat olamaz gibi görüşler yapmayın. Belki de oranın koşullarına uygun, oksijen olmadan yaşayabilen bir canlı türü vardır. Belki görünmez varlıklar vardır. Belki cinler oralarda da yaşıyordur. Belki ulaşamadığımız kaç milyon ışık yılı uzaktaki yıldızlarda da hayat vardır. Onlar da dünyaya ulaşamıyordur. Dünya evrende küçüçük bir yer kaplıyor. Hiçbir şey boşu boşuna yaratılmamıştır. Diğer yerlerde ne olabilir sizce? Galakside bir karadelikten farklı bir evrene yol var mıdır? Vb. bir sürü şey hakkında konuşmak istiyorum tartışmak istiyorum herkes fikrini söylesin. Bu site çok sessiz son zamanlarda :)

Not: Bu arada bu hafta izlediğim Interstellar (Yıldızlar Arasında) filmini çok beğendim. Siz de izleyebilirsiniz. Açıkcası o film bunları düşünmeme, sorgulamama neden oldu. Uzayda belli bir bölgede geçirilen 1 saatin dünyada 7 yıla eşit olduğu çok düşündürdü. Tabi bunlar bilim kurgu ama yine de düşünmemize sebep oldu. Ayrıca Albert Einstain'ın İzafiyet teorisi doğru. O konu da çok ilgimi çekiyor. Dünyada zaman hızla akıp giderken, uzayda kalan insan nasıl genç kalabiliyor dünyadakiler yaşlanırken?

Lütfen herkes görüşünü yazsın, bilgilenelim :)
Kullanıcı avatarı
murat06s
Yakından İlgili
Yakından İlgili

Re: Uzayda Başka Canlı Varlıklar Olduğuna İnanıyor musunuz?

İleti purplewitch » 20 Kasım 2014 21:07

Var hatta eminim, sen de emin olabilirsin. : )
Kullanıcı avatarı
purplewitch
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili

İleti AvhaddaKedhavhra » 21 Kasım 2014 15:24

Evrende sadece insan irkinin yasadigini düşünmek çok bencilce ve cahilce olurdu. Ayrıca bu çok fazla büyük bir evrenin de israf edildiği anlamına gelirdi. Yani bence bizden başka yasam formlarinin var olması fikri mantikli. Peki neden iletişime gcmiyorlar? Yada geçtiler ama sivil halktan mi gizlendi acaba?
Kullanıcı avatarı
AvhaddaKedhavhra
Müdavim Aday Adayı
Müdavim Aday Adayı

Konum: Sisler ve Gölgelerin arasında yürüyorum, Başlangıç ve Son'dan uzağım.

İleti murat06s » 22 Kasım 2014 17:43

Belki de çok uzakta olduğu için iletişim haline geçemiyoruzdur. Belki onlar da ışık hızında bir araç icat etmenin yolunu arıyorlardır
Kullanıcı avatarı
murat06s
Yakından İlgili
Yakından İlgili

İleti beko711 » 23 Kasım 2014 19:29

belkide tıpkı paralel evren teorisi gibi evet canlı var ama uzayın çok uzak bir köşesinde farklı ama bizimkiyle aynı bir güneş sistemi var ve orada yaşanılıyor.Belki de uzay dediğimiz şey bundan ibaret.Tabi bu sadece bir hayal.Aslını sorarsanız bence uzayda canlı var.Hatta gelişmiş canlı formlarının bile yaşıyor olduğunu düşünmek de mantıklı
beko711
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06s » 25 Kasım 2014 00:00

Ben de inanıyorum. Koskoca evren... Hiçbir şey boşu boşuna yaratılmamıştır.
Kullanıcı avatarı
murat06s
Yakından İlgili
Yakından İlgili

İleti caelodiffluat » 11 Ekim 2015 04:20

Kuşkusuz varlar hangi formda hangi uzaklıkta olduklarını bilemiyoruz ama varlar belki bizim farkımızdalar ama 3000 yıl önceki halimizi görüyorlar belki de hiç görmüyorlar her şey ihtimal dahilinde
Kullanıcı avatarı
caelodiffluat
Yeni Üye
Yeni Üye

Evren

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: royterbill