Doğaüstü Varlıklar

Paranormal varlıklara dair herşey

Yetkili: 3. Süper Moderatör, 2. Co-Admin, 6. VIP, b. Parapsikoloji MOD

Doğaüstü Varlıklar

İleti DevilsDinner » 03 Temmuz 2015 21:19

Benim merak ettiğim şey yarı hayvan yarı insan doğaüstü yaratıklar tamamen bize anlatıldığı gibi olmasada var mıdır?Eğer varlarsa bu bizi herhangi bi şekilde tehlikeye sokacak durumlar yaratır mı?
Bu konuyla ilgili okuduğum çoğu şey ciddiyetten uzak dizi/film özentisi yazılardı.Eğer bu konuda gerçekten bilgi sahibi olanlar varsa lütfen buraya yazsınlar.Çünkü ben bu kadar hikayenin,efsanenin öylece ortaya çıktığını pek düşünmüyorum.
Kullanıcı avatarı
DevilsDinner
Yeni Üye
Yeni Üye

Re: Doğaüstü Varlıklar

İleti dejawu » 06 Temmuz 2015 17:50

satirler ,sentorlar , vb. , çoğunlukla yunan mitolojisinde yer alan bu varlıklar bir mit olmanın ötesinde bir şey değildir...

bazı canlıların varlığı kanıtlanmıştır , fakat bunlar bahsettiğin gibi yarı insan yarı hayvan olanlardan değil elbette, misal vermek gerekirse devler

bu bahsi geçen canlıların nerden çıktığını düşünecek olursak , kendi adıma bunların birer cin tasviri olduğunu düşünüyorum , cinlerin aldatmasıda diyebilirsin buna , şekil değiştirebilen canlılar , bir sentor olup bir yunanlının karşısına dikilmek yada bu surette ona görünmek çok zor olmasa gerek ...

dediğim gibi yunan mitindeki canlıların , özellikle metamorfoz özelliği taşıyanların gerçeklikle ilgisi yoktur...

çünkü buna kanıt olarak elimizde hiçbirşey yok , ne bir fosil ne bir arkeolojik buluntu , nede bir ayet ...

"Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûni." ZARİYAT 56

"Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım."

kuranda insan ve cinden başka nefis sahibi bir canlıdan söz edilmemektedir , eğer allah yarı insan yarı keçi bir canlı yaratmış olsaydı , ve irade sahibi olsaydı bu ayette adı geçerdi ...

mitoloji hikaye olarak düşünüldüğünde keyifli ve farklı gelebilir , fakat herşeyin arkasında bir gerçek aramamak gerek , bazı hikayeler sadece hikayedir.
Kullanıcı avatarı
dejawu
Müdavim Aday Adayı
Müdavim Aday Adayı

İleti AvhaddaKedhavhra » 13 Temmuz 2015 21:48

dejawu yazdı:satirler ,sentorlar , vb. , çoğunlukla yunan mitolojisinde yer alan bu varlıklar bir mit olmanın ötesinde bir şey değildir...

bazı canlıların varlığı kanıtlanmıştır , fakat bunlar bahsettiğin gibi yarı insan yarı hayvan olanlardan değil elbette, misal vermek gerekirse devler

bu bahsi geçen canlıların nerden çıktığını düşünecek olursak , kendi adıma bunların birer cin tasviri olduğunu düşünüyorum , cinlerin aldatmasıda diyebilirsin buna , şekil değiştirebilen canlılar , bir sentor olup bir yunanlının karşısına dikilmek yada bu surette ona görünmek çok zor olmasa gerek ...

dediğim gibi yunan mitindeki canlıların , özellikle metamorfoz özelliği taşıyanların gerçeklikle ilgisi yoktur...

çünkü buna kanıt olarak elimizde hiçbirşey yok , ne bir fosil ne bir arkeolojik buluntu , nede bir ayet ...

"Ve mâ halaktul cinne vel inse illâ li ya'budûni." ZARİYAT 56

"Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım."

kuranda insan ve cinden başka nefis sahibi bir canlıdan söz edilmemektedir , eğer allah yarı insan yarı keçi bir canlı yaratmış olsaydı , ve irade sahibi olsaydı bu ayette adı geçerdi ...

mitoloji hikaye olarak düşünüldüğünde keyifli ve farklı gelebilir , fakat herşeyin arkasında bir gerçek aramamak gerek , bazı hikayeler sadece hikayedir.

Allahın yarattığı şeylerin hesabını bize vermek zorunda olmadığını düşünürsek, bu ayette adlarının geçmemesi var olmamalarına kanıt değil.

Konuya dönersek, var olmalarına kanıt yok, inanıp inanmamak tamamen size kalmış, tehlike yaratmaları kısmı ise henüz var olup olmadıklarını bile bilmiyorken tartışılması gereksiz bir kısım.
Kullanıcı avatarı
AvhaddaKedhavhra
Müdavim Aday Adayı
Müdavim Aday Adayı

Konum: Sisler ve Gölgelerin arasında yürüyorum, Başlangıç ve Son'dan uzağım.

İleti dejawu » 14 Temmuz 2015 12:42

Bu ayette isimlerinin geçmemesi var olmadıklarına kanıt değildir demedim , yazdığım yazıyı tekrar okursan eğer ...

nefis sahibi bir canlının olmadığına kanıttır dedim .

eğer allah günahlarından yahut sevaplarından sorumlu olacağı bir canlı yaratmış olsaydı , bu ayette yahut kuranı kerimde herhangi bir ayette adı geçerdi , üstelik bu ibare ile "kulluk etmek için" , allahütalenın bir adaleti vardır , eğer senin bahsettiğin durum olsaydı , mesela diyelimki bir "unikorn" nefis sahibi ve allah onu yaratmış , ama kuranda kulluk adına bir bölümde yer almıyor , bu yaratık kıyamet günü yaratıcısına sormazmı , ben bu günahlardan mesul değilim , senin kitabında bunu belirten hiçbirşey yok ...

iste bu yüzden o ayet nefis sahibi bir canlının olmadığına kanıttır .

nefis sahibi olmanın açıklamasınıda yapalım madem " günah işleme potansiyeli olan "

melekleride allah yaratmıştır ama günah işlemezler , çünkü onları bu davranışa itecek herhangi bir duygu yoktur .

açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.

not : bir anne bile elvatlarına olağan üstü bir merhamet , adalet , ve şevkat , besler , hal böyle iken , bizi yaratan allahüteala için "hesapmı soracak" demek ne basit bir düşüncedir...
Kullanıcı avatarı
dejawu
Müdavim Aday Adayı
Müdavim Aday Adayı

Paranormal Varlıklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok