Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

Paranormal varlıklara dair herşey

Yetkili: 3. Süper Moderatör, 2. Co-Admin, 6. VIP, b. Parapsikoloji MOD

Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti fthkrkmz » 29 Mayıs 2010 13:11

Biraz uzun, ama okunmaya değer diye düşünüyorum...

------------------
Milattan önce binli yıllara dayanan vampirizm efsanesi, günümüzün popüler kültürü ile yeniden hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Lakin vampirizm gün geçtikçe ve popüler kültürün etkisinde kaldıkça bozulmaya ve mutasyon geçirmeye başladı. CERN yardımları ve BSHG' nin araştırmaları ile gerçek vampirizm, dört yıl süren uzun ve bilimsel araştırmalar sonucunda bazı tanımlar kazandı. İşte bu araştırmalar ve sonuçları:


Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik.

VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa'da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır. Toplumda yanlış bilinen vampir özelliklerinden bazıları ve doğruları şunlardır:

- Vampirler güneş ışığına çıkabilir, güneş ışığına sadece alerjik boyutta duyarlılıkları vardır. Güneş ışığının vampir genli birine yapabileceği en büyük zarar deride dökülme veya kızarmalar ile nefes darlığı olacaktır.
- Sarımsak veya gümüşün vampirler üzerine herhangi bir etkisi yoktur.
- Pentagram ve diğer pagan işaretlerinden hoşlanmazlar. Pentagram bilindiği gibi bir pagan işaretidir ve kilise tarafından pagan dinine saldırı amacı ile pagan sembollerine şeytanı anlamlar yüklenmiştir. Vampirizm doğaya karşıt bir durum olduğundan, vampirler pentagramı asla kullanmazlar.
- Köpek dişleri dikkat çekici uzunlukta değildir.
- Tenleri soluk değildir. Her ırktan vampir olabilir ( siyahî ve Asyalı dâhil ).
- Ölümsüz değildirler, maksimum ömürleri 600 yıl, ortalama ise 120 yıldır.
- Temel besin kaynakları kandır ama yemekte yiyebilirler. Kan ihtiyaçlarını genellikle hayvanlardan temin ederler ayrıca hayvansal kanda yeterince şeker bulunmadığı için gerekli şeker miktarı için bolca tatlı içerikli besin tüketirler.


Şimdi de doğru bilinen vampir özelliklerine bakalım:

- Karanlıkta görme yetileri insanlara oranla çok daha fazladır.
- 5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
- Saf kan olanları altıncı hisse sahiptir. Buradaki altıncı his, karşısında bulunan insanın düşüncelerini ve duygularını hissetmektir.
- Fiziksel güçleri insanlara göre daha fazladır.
- Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.


Vampirler kan ile nasıl beslenir ve nasıl daha güçlüdürler?

VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir.
Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer.
Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur.
Vampirleri nasıl ayırt edebiliriz?

- Güneş ışığını sevmezler, zorunlu olmadıkça gün içerisinde dışarıda dolaşmazlar ya da gölge alanları tercih ederler.

- Karanlıktan hoşlanırlar, özellikle florasan ışıktan nefret ederler.

- Gündüz uyumayı, gece yaşamayı tercih ederler.

- Gündelik işlere ve yaşam tarzına ilgili değildirler.

- Bol miktarda tatlı besin tüketirler.

- Akan kan gördüklerinde tepkileri farklılaşır.

- Kana olan tutkuları nedeniyle sıklıkla dillerini ve dudaklarını dişleri ile kanatırlar, dudaklarında soyulmalar görülebilir.

- Kendilerinin bir yeri kanadığında mutlaka kanı az miktarda da olsa emerler.

- Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.

- Yaşam tarzları oldukça farklıdır bu yüzden onların hakkında özel bir soru sorduğunuzda bu sorulardan kaçış eğilimi gösterebilirler.

- Birçoğu geleneksel toplantılara uyum sağlamak amacıyla az miktarda Latince bilmektedir.

- Herhangi bir politik görüşün veya dinin aşırı fanatiği değillerdir.

- Cinsel istekleri fazladır. Cinsel ilişkileri kan beslenmesi ve geleneksel olarak iki şekilde olur. İlişki sırasında, doğal tepki nedeni ile ısırma, kanatma veya emme, ve bunun gibi alışılmadık davranışlar sergileyebilirler.

- Hayvanlar ile araları çok kötüdür, hemen hemen bütün hayvanlardan nefret ederler. Özellikle kedi, köpek, fare, kuş ve böceklerden hoşlanmazlar.

- Vücutlarında güneş etkisiyle oluşan kızarmalar veya dökülmeler görülebilir. Bu genelde güneşe maruz kalan yüz bölgesinde, yanaklarda, alında ve ağız çevresinde olmaktadır.

- Göz bebekleri genellikle koyu tonlara sahiptir (koyu mavi, kahverengi, siyahımsı ve yeşil ). Ayrıca melez vampirlerin göz çevrelerinde sarılıklar görülebilir.

- Safkan vampirlerin saçları gençken beyazlamış olabilir.

- İnsanların gözlerine direk bakmaktan hoşlanmazlar, gözlerini sık sık kaçırabilirler, bunun nedeni ise gözlerin vampiri kan için teşvik etmesidir. Ayrıca bu nedenle aynaya bakmaktan da hoşlanmazlar.

- Çoğu vampir şiddet dolu yapısını bastırmak için klasik veya yavaş senfonik müzik dinlemektedir. Sanılanın aksine vampirler siyah giyinerek, death metal dinleyen ve kendinden geçen tipler değillerdir.

- Sudan hoşlanmazlar.

- Kesinlikle kol saati veya künye takmazlar. Metalik yapi, VC17 etkisindeki deriye zarar vermektedir. Deri bileklikler ise sorun teşkil etmemektedir.

- Loş ışık hariç her türlü ışıktan nefret ederler, özellikle tam üstlerinde duran ışık oldukça rahatsız edicidir.

- Altıncı hisleri gelişmiş olduğundan çevreleriyle ilgilidirler, bir vampiri bir çok kez size bakarken yakalayabilirsiniz.

- Hız ve güç olarak insandan üstündürler.

- Zeka ve bilgi düzeyleri ise yaşları ile orantılıdır.

- Bir vampir asla vampir olduğunu söylemez, bu konu katı kurallarla yasaklanmıştır.

- Hastalıkları çok kısa sürer, yaraları çabuk iyileşir.

- Soğuğa dayanıklı fakat sıcağa oldukça hassastırlar.

- Sanılanın aksine sürekli koyu tonlarını tercih eden, sert imajlı ve sessiz değildirler. Her davranışa sahip vampir olabilir. Unutulmaması gereken vampirizm bir yaşam biçimi değil, bir hastalıktır.

- Hayal güçleri aşırı biçimde geniştir.

- En açık üç vampir hareketini sık sık yaparlar. Birincisi iki elin başparmaklarının eller bitişikken aynı anda burna yaklaştırılması. Bu davranış kana olan isteği azaltmaktadır. İkinci davranış ise, kulakların oynatılmasıdır. Bu davranış istemsizdir, amacı yoktur. Üçüncü davranış, dilin dişlere sürtülmesidir. Bir vampirin dişleri genetik yapısından dolayı kanla maruz kalmadığı sürece acımaktadır.

- Perdeleme sistemine sahiptir. Bir vampir perdeleme yaptığında ( genellikle güneşli havalarda gözlerini korumak için yapar ) etrafında sadece gideceği yer kadarki bir kısma odaklanır. Bu da tanıdığı biri yanından geçse bile farketmemesine neden olur. Ancak perdeleme yokken vampirlerin göz bebekleri sürekli hareket eder ve bütün çevreye göz gezdirir ve onların hislerini algılar.

- Vampirlerin yürüyüşleri insanlardan biraz farklıdır. Bacak kaslarının yapısındaki farklılık nedeni ile biraz daha uzun ve eğik adamlar atarlar.


Günümüzde Durumlar

Vampirler varlıklarını ortaya çıkarmamak gayretindirler, tahmin edilebileceği gibi bu durum büyük bir kargaşa ve kaosa neden olabilecektir. Genellikle zengin veya orta halli olarak yaşayan vampirler kan ihtiyaçlarını özel olarak kurulan şirketler tarafından hayvanlardan elde etmektedir. Ancak insan kanıyla beslenen vampirler de vardır. Bu tür vampirler, vampir konseyi tarafından aranır ve gerekli görüldüğünde öldürülür. İnsan kanıyla beslenen vampirlerin fark edilmesi çok daha kolaydır çünkü gözlerinde kırmızı bölgeler oluşmuştur ve tırnak etleri kıpkırmızıdır.


Yönetenler Biliyor

Bir çok ünlü üniversitenin araştırmasına ve kanıtlar sunmasına rağmen, vampirizm olayı saklı tutulmaktadır. Amerikan hükümetinin sadece 2009'da Amerikan hastanelerinde kaybolan tonlarca serumun soruşturmasını nedensiz olarak durdurması, hükümetlerin vampirizm virüsü ile panik olmaması için, özel olarak ilgilendiğini göstermektedir. Hayvansal kan ile beslenen vampirler sorun teşkil etmemekte ancak hala kan ile beslenen vahşi vampirler, vampirizmin öğrenilmesi halinde büyük bir kargaşaya neden olabilecektir. Yale University'e göre dünyadaki toplam vampir sayısı hayvansal olanlar 12000, vahşi olanlar ise tam sayısı bilinmemekle birlikte 700 olmak üzere, yaklaşık 13000 civarındadır.


Sahtekârlık

Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.Altıntı...
Kullanıcı avatarı
fthkrkmz
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 545
Kayıt: 18 Ekim 2009 17:05
Konum: yok... Konu bulamadım..
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 33
Şehir: Ankara

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti Sofiel » 30 Mayıs 2010 21:23

Hmmm.....
Güzel paylaşım, teşekkürler!
Kullanıcı avatarı
Sofiel
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 692
Kayıt: 21 Mayıs 2010 01:48
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 25
Şehir: İstanbul

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti yohauns » 30 Mayıs 2010 21:57

madem vc17 virüsü diyorsunuz buna bari millete verinde bi 100 yıl ömrünü uzatın >-(
Kullanıcı avatarı
yohauns
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 822
Kayıt: 21 Aralık 2008 20:11
Konum: zaman
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 25
Şehir:

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti azazilone » 30 Mayıs 2010 21:58

yüz yıl yaşayıp napıcaksınız kı :D
Kullanıcı avatarı
azazilone
Müptela
Müptela
 
İleti: 3308
Kayıt: 05 Mart 2009 15:29
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 25
Şehir: İzmir

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti Scroll » 30 Mayıs 2010 22:04

azazilone yazdı:yüz yıl yaşayıp napıcaksınız kı :D


Zaten 100 yılın üzerinde yaşayan insanlar var Ve Bunlardan Birini tanıyorum 105 yaşında kalkıp yüzüyor demekki illa virüse gerek yok x)
Kullanıcı avatarı
Scroll
İlgili
İlgili
 
İleti: 199
Kayıt: 09 Mayıs 2010 11:05
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 17
Şehir: İstanbul

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti Sofiel » 30 Mayıs 2010 22:14

benim babanemde 100 yaşında :D
Kullanıcı avatarı
Sofiel
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 692
Kayıt: 21 Mayıs 2010 01:48
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 25
Şehir: İstanbul

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti Scroll » 30 Mayıs 2010 22:35

pisisi yazdı:benim babanemde 100 yaşında :D


Zuhahah benim tanıdığın 107 yaşında Konsolos Sahip İhsan Tansuk`u tanıyorum xP
Kullanıcı avatarı
Scroll
İlgili
İlgili
 
İleti: 199
Kayıt: 09 Mayıs 2010 11:05
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 17
Şehir: İstanbul

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti yohauns » 30 Mayıs 2010 23:04

azazilone yazdı:yüz yıl yaşayıp napıcaksınız kı :D


dünyanın kahrını çekecem :devil:
Kullanıcı avatarı
yohauns
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 822
Kayıt: 21 Aralık 2008 20:11
Konum: zaman
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 25
Şehir:

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti yohauns » 30 Mayıs 2010 23:07

Scroll yazdı:
azazilone yazdı:yüz yıl yaşayıp napıcaksınız kı :D


Zaten 100 yılın üzerinde yaşayan insanlar var Ve Bunlardan Birini tanıyorum 105 yaşında kalkıp yüzüyor demekki illa virüse gerek yok x)


arkadaşım 100 yıldan maksadım demişler ya o bilimi çok sevem adamlar 100 ila 600 yıl arası mesala 100 değilde 500 yıl yaşayak anlamında ;Sbu arada 100 yıldan diğer bir kastım insanın normal yaşaması dışında bi 100 yıl daha
En son yohauns tarafından, 31 Mayıs 2010 01:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
Kullanıcı avatarı
yohauns
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 822
Kayıt: 21 Aralık 2008 20:11
Konum: zaman
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 25
Şehir:

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti azazilone » 30 Mayıs 2010 23:08

yohauns yazdı:
azazilone yazdı:yüz yıl yaşayıp napıcaksınız kı :D


dünyanın kahrını çekecem :devil:


hehehe iimış :D
eğer takas şansı olsaydı ben kalan ömrümü dağıtırdım bana çokta lazım değıl nasılsa :devil: maksat mılletın gözü dünya kahrı görsün :devil:
Kullanıcı avatarı
azazilone
Müptela
Müptela
 
İleti: 3308
Kayıt: 05 Mart 2009 15:29
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 25
Şehir: İzmir

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti yohauns » 30 Mayıs 2010 23:15

azazilone yazdı:
yohauns yazdı:
azazilone yazdı:yüz yıl yaşayıp napıcaksınız kı :D


dünyanın kahrını çekecem :devil:


hehehe iimış :D
eğer takas şansı olsaydı ben kalan ömrümü dağıtırdım bana çokta lazım değıl nasılsa :devil: maksat mılletın gözü dünya kahrı görsün :devil:


siz çok kahır çektiniz herhalde bu dünyada hemen bıtkınlık belirtileri seziyorum :devil:
Kullanıcı avatarı
yohauns
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 822
Kayıt: 21 Aralık 2008 20:11
Konum: zaman
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 25
Şehir:

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti Lisisvittorio » 30 Mayıs 2010 23:28

paylaşım güzel cok tesekur ederım . . .
Kullanıcı avatarı
Lisisvittorio
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 553
Kayıt: 24 Kasım 2009 21:11
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 22
Şehir: İstanbul

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti asitpop » 30 Mayıs 2010 23:38

fthkrkmz yazdı: Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.


Gerçekten çok ilgi çekici... Hatta birazcık korkutucu... Ama yine de vampirizmin filmlerle, kitaplarla ya da başka araçlarla yansıtılandan daha farklı olduğu bilinen bir gerçek sanırım... Paylaşım için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
asitpop
Yakından İlgili
Yakından İlgili
 
İleti: 339
Kayıt: 27 Mayıs 2010 00:16
Konum: Çaylak
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 21
Şehir: İstanbul

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti mahfer » 31 Mayıs 2010 00:31

Merhaba

güzel sağolasın. ne zamandan beri demek istediğimizi adamlar kısa bir makale ile anlatmışlar..

ama ginede şair'e katılıyorum ;

Solcu musun, Sağcı mısın? Ben sadece insanım..

İyi Günler
Mahfer
Kullanıcı avatarı
mahfer
Müdavim Adayı
Müdavim Adayı
 
İleti: 1299
Kayıt: 20 Aralık 2009 20:40
Konum: Galaksi
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 20
Şehir: İstanbul

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti fthkrkmz » 31 Mayıs 2010 00:34

Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar... (:
Kullanıcı avatarı
fthkrkmz
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 545
Kayıt: 18 Ekim 2009 17:05
Konum: yok... Konu bulamadım..
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 33
Şehir: Ankara

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti VegetarianRome07 » 09 Haziran 2010 16:06

merak ediyorum.. bu hastalık bulaşıcımı?? doğuştanmı gelir? belirtileri nedir??
Kullanıcı avatarı
VegetarianRome07
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 69
Kayıt: 04 Temmuz 2009 11:01
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 16
Şehir: Yurt Dışı

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti Irmm » 09 Haziran 2010 17:06

vegetarianromeo07'nin sorusu bnm de aklıma geldi bu virüs nası oluyo da insanlara bulaşıo ve vampir yapıyo?
Kullanıcı avatarı
Irmm
Yeni Üye
Yeni Üye
 
İleti: 47
Kayıt: 19 Nisan 2010 16:04
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 16
Şehir: Ankara

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti ynex » 09 Haziran 2010 17:10

- Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.


bu bende çok var yoksa ben vampir miyim ;p :devil:
Kullanıcı avatarı
ynex
-Yasaklandı-
-Yasaklandı-
 
İleti: 329
Kayıt: 05 Şubat 2010 17:47
Konum: Banyalın Beni!
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 16
Şehir: Yurt Dışı

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti fthkrkmz » 13 Haziran 2010 23:52

VegetarianRome07 yazdı:merak ediyorum.. bu hastalık bulaşıcımı?? doğuştanmı gelir? belirtileri nedir??


Bulaşıcı olduğunu sanmıyorum. Eğer böyle bir hastalık varsa mutlaka bilinçli bir şekilde aktarmak gerekir. Zira bu varlıklarla iletişim hâlinde olduklarını söyleyen insanlar var. Onlar insan kalmayı başarabiliyorsa bulaşıcı değil.
Kullanıcı avatarı
fthkrkmz
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 545
Kayıt: 18 Ekim 2009 17:05
Konum: yok... Konu bulamadım..
Cinsiyet: Erkek
Yaş: 33
Şehir: Ankara

Re: Vampirizm Araştırması (Bilimsel)

İleti figen » 14 Haziran 2010 00:15

fthkrkmz yazdı:


Vampirleri nasıl ayırt edebiliriz?

- Güneş ışığını sevmezler, zorunlu olmadıkça gün içerisinde dışarıda dolaşmazlar ya da gölge alanları tercih ederler.

- Karanlıktan hoşlanırlar, özellikle florasan ışıktan nefret ederler.

- Gündüz uyumayı, gece yaşamayı tercih ederler.

- Gündelik işlere ve yaşam tarzına ilgili değildirler.

- Bol miktarda tatlı besin tüketirler.

- Akan kan gördüklerinde tepkileri farklılaşır. (halk diliyle içim gıcıklanıo :) sadece kendi kanım'a kıyamıorum :cry: )

- Kana olan tutkuları nedeniyle sıklıkla dillerini ve dudaklarını dişleri ile kanatırlar, dudaklarında soyulmalar görülebilir. (tutku nedeniyle deil istemdışı psikolojik yani sanırım)

- Kendilerinin bir yeri kanadığında mutlaka kanı az miktarda da olsa emerler.

- Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.

- Yaşam tarzları oldukça farklıdır bu yüzden onların hakkında özel bir soru sorduğunuzda bu sorulardan kaçış eğilimi gösterebilirler.

- Birçoğu geleneksel toplantılara uyum sağlamak amacıyla az miktarda Latince bilmektedir.

- Herhangi bir politik görüşün veya dinin aşırı fanatiği değillerdir.

- Cinsel istekleri fazladır. Cinsel ilişkileri kan beslenmesi ve geleneksel olarak iki şekilde olur. İlişki sırasında, doğal tepki nedeni ile ısırma, kanatma veya emme, ve bunun gibi alışılmadık davranışlar sergileyebilirler.

- Hayvanlar ile araları çok kötüdür, hemen hemen bütün hayvanlardan nefret ederler. Özellikle kedi, köpek, fare, kuş ve böceklerden hoşlanmazlar.

- Vücutlarında güneş etkisiyle oluşan kızarmalar veya dökülmeler görülebilir. Bu genelde güneşe maruz kalan yüz bölgesinde, yanaklarda, alında ve ağız çevresinde olmaktadır. kısmen sayılabilir genelde alerji oluyorum

- Göz bebekleri genellikle koyu tonlara sahiptir (koyu mavi, kahverengi, siyahımsı ve yeşil ). Ayrıca melez vampirlerin göz çevrelerinde sarılıklar görülebilir.

- Safkan vampirlerin saçları gençken beyazlamış olabilir. (saçlarımda beyazlanmala başladı ırsi deil ama başka bi nedendir umarım)

- İnsanların gözlerine direk bakmaktan hoşlanmazlar, gözlerini sık sık kaçırabilirler, bunun nedeni ise gözlerin vampiri kan için teşvik etmesidir. Ayrıca bu nedenle aynaya bakmaktan da hoşlanmazlar.

- Çoğu vampir şiddet dolu yapısını bastırmak için klasik veya yavaş senfonik müzik dinlemektedir. Sanılanın aksine vampirler siyah giyinerek, death metal dinleyen ve kendinden geçen tipler değillerdir. en sık yaptığım şey

- Sudan hoşlanmazlar.

- Kesinlikle kol saati veya künye takmazlar. Metalik yapi, VC17 etkisindeki deriye zarar vermektedir. Deri bileklikler ise sorun teşkil etmemektedir.

- Loş ışık hariç her türlü ışıktan nefret ederler, özellikle tam üstlerinde duran ışık oldukça rahatsız edicidir.

- Altıncı hisleri gelişmiş olduğundan çevreleriyle ilgilidirler, bir vampiri bir çok kez size bakarken yakalayabilirsiniz.

- Hız ve güç olarak insandan üstündürler.

- Zeka ve bilgi düzeyleri ise yaşları ile orantılıdır.

- Bir vampir asla vampir olduğunu söylemez, bu konu katı kurallarla yasaklanmıştır.

- Hastalıkları çok kısa sürer, yaraları çabuk iyileşir.

- Soğuğa dayanıklı fakat sıcağa oldukça hassastırlar. kesinlikle sıcağı sewmiorum :(

- Sanılanın aksine sürekli koyu tonlarını tercih eden, sert imajlı ve sessiz değildirler. Her davranışa sahip vampir olabilir. Unutulmaması gereken vampirizm bir yaşam biçimi değil, bir hastalıktır.

- Hayal güçleri aşırı biçimde geniştir.

- En açık üç vampir hareketini sık sık yaparlar. Birincisi iki elin başparmaklarının eller bitişikken aynı anda burna yaklaştırılması. Bu davranış kana olan isteği azaltmaktadır. İkinci davranış ise, kulakların oynatılmasıdır. Bu davranış istemsizdir, amacı yoktur. Üçüncü davranış, dilin dişlere sürtülmesidir. Bir vampirin dişleri genetik yapısından dolayı kanla maruz kalmadığı sürece acımaktadır.

- Perdeleme sistemine sahiptir. Bir vampir perdeleme yaptığında ( genellikle güneşli havalarda gözlerini korumak için yapar ) etrafında sadece gideceği yer kadarki bir kısma odaklanır. Bu da tanıdığı biri yanından geçse bile farketmemesine neden olur. Ancak perdeleme yokken vampirlerin göz bebekleri sürekli hareket eder ve bütün çevreye göz gezdirir ve onların hislerini algılar.

- Vampirlerin yürüyüşleri insanlardan biraz farklıdır. Bacak kaslarının yapısındaki farklılık nedeni ile biraz daha uzun ve eğik adamlar atarlar.hımmm ne kadar çok ortak özelliğim var :off: bu bilgilerin doğruluğu baya baya tartışılır bence :devil:
Kullanıcı avatarı
figen
Yoğun İlgili
Yoğun İlgili
 
İleti: 726
Kayıt: 05 Şubat 2009 13:51
Cinsiyet: Kadın
Yaş: 24
Şehir: İstanbul

Sonraki

Paranormal Varlıklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok

cron